Hakkımızda

TASARIM

Tasarım, bir halının en çekici unsurudur. KARTELA için tasarım, hep en iyisine ulaşmaktır. Gerek klasik, gerekse modern tasarımlarda, en etkileyici tasarımlar bu koleksiyonda. Evinizin dekoruna değer katmak için, hep en iyi tasarımcılarla çalıştık.

DESIGN

Design is one of the most attractive elements. Design for KARTELA is always the best. The most impressive designs, both classic and modern, are in this collection. We always worked with the best designers to add value to your home decor.

HİJYEN

Sağlık ve hijyen hep önceliğimiz oldu. Üretimde kullanılan 1. Sınıf iplikler özenle seçildi. Halılarımızın bütün hav iplikleri sonsuz elyaf teknolojisi ile üretildi. Kullandıkça havsalan, günden güne biten halılar yerini bu yepyeni halı konseptine bırakmaya başladı.Hav salmayan bu halılar hem alerjik sorunları azaltıyor hem de halınızın ömrünü uzatıyor. KARTELA olarak sizlere, Avrupa Birliği normlarına uygunluğu belgelenmiş malzeme ve modern üretim yöntemleri ile sağlıklı bir alternatif sunuyoruz.

HYGIENE

Health and hygiene have always been our priority. 1st quality yarns used in production have been carefully selected. All of our pile yarns are made with endless fiber technology. As they used to, they started to leave the pile of carpets, which end up in the day and day, into this brand-new carpet concept. These carpets, which do not emit fluids, reduce both allergic problems and prolong the life of your life. As KARTELA, we offer you a healthy alternative with certified materials and modern production methods that comply with European Union norms.

TEKNOLOJİ

Ve bir halıdaki olmazsa olmaz bu özellikleri bir araya getirmemizi sağlayan ileri teknolojimiz. Üretim kararlarımızda hiç tereddüt etmeden bu yeni ve ileri teknolojiye yatırım yaptık. Şimdi bu modern teknolojinin öncüsü olarak evlerinize değer katıyoruz. Kusursuz, dört dörtlük halınız KARTELA, renkleri, tasarımı ve hijyeni ile artık kullanımınıza hazır.

TECHNOLOGY

And our advanced technology enables us to put together these essential features in a carpet. KARTELA has invested in this new and advanced technology without any hesitation in our production decisions. Now we value your homes as the pioneer of this modern technology.